סיפורי הצלחה

סיפור הצלחה: מאז שאני זוכר את עצמי אני חובב רכב וחולה הגה

ג’ורג’ הוא דוגמא מצוינת לאדם שיודע מה הוא רוצה: מאתר את הכיוון הנכון עבורו, מסמן מטרה ופוגע בול.

ג’ורג’ הוא מנהל תחום הרכב במכללת עתיד בחיפה, מכיר את הקרביים של התחום ויודע כל מה שצריך על העבר והעתיד של התעשייה המטורפת הזו.

20/08/2020
מאת: ג'ורג' מטר, מנהל תחום הרכב במכללת עתיד בחיפה

ג’ורג’, ספר לנו איך הגעת לענף הרכב

“מאז שאני זוכר את עצמי אני חובב רכב ו”חולה הגה”. סיימתי תיכון בתקופה שבה תעשיית הרכב הייתה בשלב מעבר ממערכות מכניות למערכות אלקטרוניות וממוחשבות. המהפכה הטכנולוגית הזו גרמה לי להסתכל קדימה אל העתיד והחלטתי להתמקצע במערכות הרכב.
נרשמתי ללימודי הנדסאות רכב במכללת עתיד חיפה ומשם הכל רק צמח. כבר בתקופת הלימודים התחלתי לעבוד בתור חניך במוסך, עבדתי לצד מכונאים מנוסים שמהם למדתי את סודות המקצוע. במקביל, הלימודים העניקו לי כלים ומיומנויות שאפשרו לי להתקדם בקצב מהיר יחסית. במהלך רוב הקריירה שלי במוסך עסקתי באבחון תקלות בכלי רכב חדישים ומתקדמים.”

 

איך אתה רואה את העתיד של ענף הרכב כיום?

“מה שאני אוהב בענף הרכב, זה את הדרך בה אנו חיים את העתיד, כל הזמן.
תחום הרכב דינמי מאוד, ומתפתח בקצב אדיר. ב-3 העשורים האחרונים, הרכב הפך למכונה בה פועלות מערכות רבות ושיטות שונות בשילוב מושלם: מכונות, חשמל, אלקטרוניקה, תוכנה ומחשבים, בקרה ועוד.

מכיוון שמדובר בתחום תעשייה עשיר ומגוון, אני רואה את העתיד של ענף הרכב במקום שקרוב מאוד לתעשיית ההייטק וזאת במקביל למהפכת ההנעה החשמלית והשימוש באנרגיה אלטרנטיבית לצורך הנעת כלי רכב.

כיום, הפיתוחים המרכזיים בתעשיית הרכב נעים סביב שני צירים מרכזיים: הנעה חשמלית אלטרנטיבית (במטרה לצמצם פליטת מזהמים) ונהיגה אוטונומית. בשני המקרים מדובר על טכנולוגיות מתקדמות המתבססות על עולם ההייטק והמחשבים.”

 

למה כדאי ללמוד ולהשתלב בענף הרכב?

“עולם הרכב הוא עולם עשיר ורב-תחומי שמאפשר לבוגרי קורסי הרכב להשתלב בתחומים שונים.
הדינמיות הטכנולוגית שבתחום, שוברת באופן קבוע את השגרה ויוצרת אווירה של מרדף אחר הטכנולוגיה.
מרדף זה מאתגר את העוסקים בתחום ודורש מהם ליישר קו באופן קבוע, דבר שהופך את התחום ליותר מאתגר ויותר מעניין. טיפול ברכב מודרני מחייב ידע מעשי, ידע תיאורטי ומיומנויות לא מעטות. לכן, לימודי מקצועות הרכב הכרחיים לכל איש מקצוע ששואף להתקדם בקריירה המקצועית שלו, ובשונה מתחומים אחרים, בתחום הרכב, יש להישאר מעודכנים בכל החידושים הטכנולוגיים ולצורך זאת יש צורך בלמידה מתמדת.”

 

אתה רואה שינוי בסוגי הסטודנטים שמגיעים אליך היום, לעומת העבר?

“ההתקדמות הטכנולוגית בעולם הרכב מושכת כיום יותר ויותר סטודנטים, בעלי יכולת לעבוד בסביבה ממוחשבת, טכנולוגית ודינמית.”

 

איזה טכנולוגיות חדשות אתה הולך ללמד במקצועות הרכב?

“בשנים האחרונות חלו רפורמות רבות בתוכניות הלימודים של מקצועות הרכב, וזאת במטרה להתאים אותן למהפכה הטכנולוגית של הרכב המודרני. בין הטכנולוגיות החדשות שאנו מתחילים ללמד בימים אלה אפשר למצוא הנעה חשמלית והיברידית, תקשורת מחשבים, מערכות בטיחות מתקדמות, מערכות לנהיגה אוטונומית והגנת סייבר לרכב.”

 

התרגשתם? לכתבות נוספות על האנשים שעושים את עולם הרכב >>

רואים את עצמכם בענף הרכב? בואו לקרוא על תכניות הלימוד וההכשרה >>

סיפורי הצלחה נוספים

נשארת איתנו עד כאן?
כנראה שהעתיד שלך איתנו
כל המשרות החמות
נמצאו {{searchResults.search.length}} תוצאות לא נמצאו תוצאות
שמחים לראות
אותך כאן!
שאלה?
נשמח לעזור!
אפשר לעזור לך?
הכנו לך תשובה ל(כמעט) כל שאלה, מידע ומשרות חמות.